eWinieta WĘGRY 10 DNI - MOTOCYKL

Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Po zakupie winiety otrzymasz kod rabatowy
- zniżka 10% na Ubezpieczenie turystyczne

Opis

ELEKTRONICZNA WINIETA 

Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego do systemu wysyłamy potwierdzenie w PDF na e-mail podany w zamówieniu.

 

ZAMÓWIENIA SĄ PRZYJMOWANE I REALIZOWANE

8:00 - 22:00

Czas realizacji zamówienia : Do 2h (większość zamówień realizujemy poniżej 20 minut).

 

Po zrealizowaniu zamówienia nie ma możliwości zmiany numeru rejestracyjnego i daty rozpoczęcia winiety.

 

 

 

Winieta ważna przez 10 dni kalendarzowych.

Przykład:

Data rozpoczęcia ważności winiety : 02.02.2021.

Ważność winiety kończy się 11.02.2021 o godzinie 23:59:59

 

 

 

Planujesz podróż motorem przez kraj naszych bratanków? A może pragniesz zwiedzić na dwóch kołach Budapeszt, Gyor lub Debreczyn? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące winiet na motocykl na Węgrzech!

Motocyklem na Węgry – czy potrzebna mi winieta?

Korzystanie przez motocyklistów z węgierskich autostrad i dróg szybkiego ruchu wymaga uiszczenia stosownej opłaty – podobnie jak ma to miejsce w wielu innych krajach w Europie. Bez ważnej winiety na Węgrzech motocykl nie ma więc prawa wjechać na drogę objętą systemem poboru opłat.

Muszę wjechać na autostradę – gdzie mogę szybko kupić winietę?

Korzystając z oferty naszego sklepu ewinietki.pl, za wjazd na płatną drogę zapłacisz szybko, wygodnie i w złotówkach. Nawet jeśli przed wyjazdem nie zamierzałeś podróżować autostradami, jednak Twoje plany zmieniły się w ostatniej chwili, nic straconego! U nas możesz wykupić węgierską winietę na motocykl w godzinach 8:00 – 22:00 a większość transakcji finalizujemy w mniej niż 20 minut.

Winieta na motocykl Węgry: rodzaje i ceny 2023

Węgierski system poboru opłat w porównaniu z innymi państwami jest mocno rozbudowany i obejmuje kilka kategorii w zależności od rodzaju pojazdu. W przypadku motocykli i samochodów osobowych do 7 osób, zaliczanych do kategorii D1 winiety na Węgrzech kosztują odpowiednio:

  • 5500 HUF (ok. 65 zł) w opcji 10-dniowej (e-winieta 10 dni),

  • 8900 HUF (ok. 105 zł) w wariancie miesięcznym,

  • 49 190 HUF w wersji całorocznej.

Winieta na motocykl Węgry – czy mogę liczyć na zwolnienie?

Niestety krajowe prawo nie przewiduje zwolnień dla określonych kategorii pojazdów. Oznacza to, że jeśli planujesz odwiedzić Węgry, winieta na motocykl jest dla Ciebie obowiązkowa. Możesz oczywiście próbować omijać płatne szlaki i podróżować bocznymi drogami, jednak biorąc pod uwagę ich stan techniczny, ograniczenia prędkości oraz konieczność nadrabiania sporych odległości, autostrady stanowią zdecydowanie wygodniejszą i bezpieczniejszą opcję.

Czy mogę używać tej samej opłaty na różnych motocyklach?

Nie, jedna winieta jest zawsze przypisana do jednego numeru rejestracyjnego i nie może być przenoszona między różnymi pojazdami. Każdy motocykl, który będzie korzystał z autostrad i dróg szybkiego ruchu, musi mieć własną ważną opłatę.

Jakie kary grożą za brak ważnej winiety na motocykl?

Jeśli w trakcie policyjnej kontroli okaże się, że podróżujesz autostradą lub drogą ekspresową bez dokonania płatności, grozi Ci kara finansowa. Przemierzając Węgry bez winiety, kierowcy prowadzący motocykle narażają się na mandat w kwocie ok. 200 zł oraz opłaty administracyjne. Wysokość kary z pewnością wzrośnie, jeśli odmówisz zapłaty na miejscu i po czasie otrzymasz kolejne wezwanie do zapłaty. Unikanie płatności może skończyć się wszczęciem postępowania przez firmę windykacyjną.

Mamy nadzieję, że powyższe odpowiedzi pomogą Ci zrozumieć, jak funkcjonuje system winiet na Węgrzech. Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz pomocy w zakupie, skontaktuj się z nami. Życzymy udanych podróży i bezpiecznej jazdy po węgierskich drogach!

Dane techniczne

Dni ważności winiety 10
możliwości płatności w sklepie e-winietki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium