eWinieta CZECHY

Winiety Czechy - samochody do 3.5T
[product id="32, 33, 34"] 

Winiety na czeskie autostrady

Prawo dotyczące stosowania winiet w Czechach uległo zmianie z dniem 1 lutego 2021 roku, od kiedy zaprzestano sprzedaży tradycyjnych winiet w formie naklejek, zastępując je winietami elektronicznymi. Winiety na czeskie autostrady obowiązują dla pojazdów nieprzekraczających masy 3.5 tony. Motocykle pozostają zwolnione z płatności za autostrady i drogi szybkiego ruchu. Od niedawna wszelkie kontrole wykonywane przez policję lub służby monitorujące ruch na autostradzie odnoszą się do państwowej bazy danych o opłatach, przypisanych dla danego numeru rejestracyjnego. Nabywając winiety Czechy umożliwiają dokonanie tego w kilku kategoriach czasowych. Osoby, które nie planują długiego pobytu, mają możliwość zaoszczędzenia na zakupie, wybierając wersję z najkrótszym okresem ważności. Opłaty drogowe Czechy ustaliły na przyzwoitym poziomie cenowym.

Winiety na czeskie autostrady- oferta naszego sklepu

W sklepie ewinietki.pl przygotowaliśmy pełny asortyment winiet dla Czech, w każdym możliwym terminie ważności. Odgórne ustalenia rządowe w Czechach ograniczają widełki czasowe do trzech okresów obowiązywania winiety- 10 dni, 30 dni oraz 1 rok. 10-dniowe winiety na czeskie autostrady umożliwiają poruszanie się po tego typu jezdniach przez okres 10 dni kalendarzowych od chwili zakupu. Ważność winiety kończy się ostatniego dnia tuż przed północą. Nie występuje tu synchronizacja godzinowa. Przykładowo, dokonując zakupu winiety 14 marca o godzinie 23, lepiej poczekać godzinę i zawrzeć transakcję chwilę po północy. Dzięki temu winieta będzie obowiązywała jeden dzień dłużej. Elektroniczna winieta Czechy na okres 30 dni stanowi doskonałą opcję dla osób, które planują dłuższy pobyt na miejscu wraz z transferem do innego kraju, a następnie powrotem do Polski przez Czechy. Daje znacznie większą elastyczność co do terminu podróży, nie powodując jednocześnie istotnego wzrostu kosztów. Im dłuższy okres ważności winiety, tym większe oszczędności w przeliczeniu na jeden dzień.

Dla kierowców, którzy regularnie przekraczają granicę czeską i korzystają z autostrad, jedyną rozsądną opcją będzie zakup winiety jednorocznej.

Uiszczając opłaty drogowe Czechy wydają potwierdzenie zaksięgowania w systemie, wysyłane do klienta drogą mailową.

Opłaty drogowe Czechy- jak nabyć winietę elektroniczną?

Zakup winiety elektronicznej dla Czech sklep z winietami ewinietki.pl uczynił działaniem szybkim i nieskomplikowanym. Oferowane produkty zostały podzielone na kategorie państwowe, w ramach których wyróżniliśmy podkategorie terminu ważności i rodzaju pojazdu. Rozpoczęcie transakcji płatniczej poprzedzone jest wpisaniem w formularzu internetowym podstawowych danych o pojeździe jak numer rejestracyjny czy kraj rejestracji. Konieczne będzie także ustalenie daty rozpoczęcia ważności winiety, w zależności od harmonogramu podróży. Winietę można wykupić z dużym wyprzedzeniem.

Dla każdego państwa, które znajduje się w naszej ofercie, przygotowaliśmy mapkę z płatnymi odcinkami autostrad czy dróg ekspresowych. W tej sposób można z łatwością sprawdzić, czy trasa planowanego przejazdu pokrywa się z odcinkami płatnymi.

Winiety elektroniczne w Czechach to bardzo dobre posunięcie ze strony rządu tego państwa. Ogromna liczba samochodów z Polski, które codziennie przekraczają czeską granicę, generowała kolejki w stacjonarnych punktach sprzedaży winiet. Obecnie ich zakup ograniczony został do kilku kliknięć na klawiaturze. Sklep ewinietki.pl posiada kompleksową ofertę na winiety w Czechach i innych państwach europejskich. Oferujemy kilkadziesiąt metod szybkich płatności, a także funkcjonalny układ graficzny serwisu. Zachęcamy do zapoznania się z rozmaitymi opcjami winiet i dokonania zakupu w naszym serwisie.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium