eWinieta SŁOWENIA

KATEGORIA 2A - SAMOCHODY OSOBOWE, KAMPERY
[product id="64,65"]
KATEGORIA 2B - BUSY OSOBOWE I TOWAROWE (1.3m nad przednią osią)
[product id="62,63,66"]
MOTOCYKLE
[product id="68"]
 

Winiety na słoweńskie autostrady

Podobnie jak w większości państw Unii Europejskiej na słoweńskich autostradach wprowadzona została uproszczona obsługa płatności dopuszczająca wykorzystanie elektronicznych winiet. Bramki płatnicze zastąpione zostały nowoczesnym systemem, który odczuwalnie ułatwia proces uiszczania opłaty za użytkowanie autostrady. Elektroniczna winieta Słowenia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób planujących służbową lub prywatną podróż w tamtym regionie. Kraj ten w większości składa się z wyżyn i gór, co znacznie utrudnia komunikacje bocznymi drogami. E-winieta Słowenia to produkt cieszący się dużą popularnością w sezonie letnim i zimowym, co wynika z dostępu do Alp i Adriatyku.

Słowenia winiety online — Gdzie kupić e-winiety?

Wszystkie osoby planujące przejazd po słoweńskich autostradach zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Umożliwiamy wykupienie odpowiedniej winiety elektronicznej bez potrzeby wychodzenia z domu lub zatrzymywania się w trakcie podróży na przypadkowych stacjach benzynowych. Stacjonarne punkty sprzedażowe znajdujące się przy granicach posiadają ograniczony asortyment tradycyjnych winiet, więc stanie długiej kolejce może okazać się tam kompletną stratą czasu. Oferta naszego sklepu pozwala szybko, sprawnie i bezpiecznie kupić elektroniczne winiety na różne kategorie pojazdów oraz okresy ważności. Ceny wszystkich produktów podane są z polskich złotych, zaś sam proces realizacji zamówienia zamyka się najczęściej w przedziale dwóch godzin.

Winieta Słowenia – ile kosztuje i od kiedy jest ważna?

Ceny oraz okres ważności winiet zależy w dużej mierze od lokalnych przepisów, które określają wysokość opłat oraz możliwe konfiguracje czasowe. Decydując się za zakup elektronicznej winiety na naszej stronie, wystarczy jedynie podać informacje dotyczące:

  • numeru rejestracyjnego pojazdu,
  • kraju, w którym auto jest zarejestrowane,
  • daty rozpoczęcia ważności

Mając na uwadze komfort i wygodę zakupów online umożliwiliśmy dokonywanie błyskawicznych płatności na kilkadziesiąt różnych sposobów. Wszystkie zamówienia staramy się realizować ekspresowo, ale niestety nie mamy wpływu na czas oczekiwania na potwierdzenie ze słowiańskiej strony. 95% zamówień realizowanych jest w mniej niż 20 minut, ale bezpieczniej jest dokonać zakupu przynajmniej 2 godziny przed wjazdem na autostradę. W kwestii takiej jak winieta Słowenia cena zależy od obowiązujących w tym państwie przepisów. Dla ułatwienia procesu zakupowego w naszym sklepie można zakupić e-winiety w polskiej walucie.

Słowenia winiety online – co oznaczają poszczególne kategorie pojazdów?

Oznaczone w opisach poszczególnych produktów kategorie na pierwszy rzut oka przypominają te znane nam z prawa jazdy, ale bardziej spostrzegawcze osoby z pewnością zauważyły już pewne niezgodności z naszym systemem nazewnictwa. Kategoria 2B nie ma nic wspólnego z naszym B2, ponieważ odnosi się ona do busów osobowych i towarowych o wadze nieprzekraczającej 3,5 tony. W Polsce B2 odnosi się do pojazdów takich jak quady, trójkołowce i auta o wadze poniżej 550 kg. Słoweńska kategoria 2A to słuszne rozwiązanie dla wszystkich kierowców samochodów osobowych i kamperów. W polskich przepisach drogowych A2 odnosi się zaś do motocykli o mocy maksymalnie 35 kW oraz motorowerów (AM).

Słowenia winieta online – Dlaczego warto założyć u nas konto?

Konto klienta ma wiele korzyści oraz stanowi udogodnienie dla osób odbywających regularnie podróże w po europejskich krajach takich jak Węgry, Bułgaria, Austria, Słowacja czy Słowenia. Winieta online wraz z potwierdzeniem w PDF wysyłane są na adres mailowy podany przy rejestracji, ale osoby zakładające konto mogą liczyć także na dodatkowe rabaty i kupony promocyjne. Konto ułatwia też śledzenie historii zakupów, sprawdzanie statusu realizacji obecnych zamówień oraz pozwala na zapamiętanie danych pojazdu, co ułatwia przyszłe zakupy.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium