eWinieta AUSTRIA

Winiety Austria - samochody do 3.5T
[product id="35, 36, 37, 59"]
Winiety Austria - motocykle
[product id="38, 39, 40"]
 

Winiety na austriackie autostrady

Austriacka sieć dróg ekspresowych i autostrad wymaga od kierowców dokonania opłaty za przejazd. System winiet stanowi dobry sposób na pobieranie opłat, nie generując kolejek w punktach poboru płatności, znanych na polskich autostradach. Zakupu winiety Austria nie wymaga dla pozostałych typów dróg, jednak poruszanie się po kraju próbując na siłę unikać najszybszych i najlepszych odcinków, zupełnie pozbawione jest sensu. Winiety na austriackie autostrady są droższe niż dla analogicznych dróg w państwach sąsiadujących. Dają natomiast dostęp do bogatej sieci autostradowej o doskonałej nawierzchni, która gwarantuje szybkie i komfortowe przemieszczanie. Elektroniczna winieta dzieli się co do rodzaju pojazdu oraz czasu trwania. W sklepie ewinietki.pl posiadamy pełny pakiet oferty na winiety na austriackie autostrady. Dokonywanie opłat w formie elektronicznej stanowi alternatywę dla wciąż obowiązujących winiet naklejkowych, nabywanych w punktach obsługi ruchu lub stacjach benzynowych przy granicy. Zezwolenie, jakie utożsamia winieta Austria wymaga wobec samochodów osobowych do 3.5 tony oraz motocykli. Nie występuje natomiast konieczność rozszerzenia dla przyczep. Na winiecie samochodowej można ciągnąć przyczepę o dowolnej masie.

Winiety na austriackie autostrady- oferta sklepu ewinietki.pl

Umożliwiając zakup elektronicznej winiety Austria znacznie ułatwiła kierowcom proces planowania podróży. Od 2018 roku system elektronicznych płatności dał możliwość zakupu pozwoleń na poruszanie się po austriackich autostradach z wygodnej pozycji w domowym fotelu, bez konieczności zatrzymywania się w punktach stacjonarnych po przekroczeniu granicy. Gdyby nie elektroniczna winieta Austria miałaby także ograniczone możliwości weryfikacji dokonanych płatności. Ich kontrola spoczywałaby wyłącznie w gestii policji. W obecnym systemie autostradowy monitoring może dokonywać sprawdzenia posiadania zezwoleń wykorzystując do tego numery rejestracyjne pojazdu.

W sklepie ewinietki.pl posiadamy winiety austriackie dla samochodów osobowych i motocykli. Dla osób przejeżdżających przez teren Austrii w charakterze jednorazowym, w zupełności wystarczą winiety 10-dniowe. Ich okres obowiązywania rozliczany jest w trybie dobowym. W Austrii nie obowiązują winiety 30-dniowe, znane z oferty państw ościennych. W zamian można tu dokonać zakupu winiety 2-miesięcznej. Trzecim progiem czasowym staje się już winieta jednoroczna, jako najbardziej opłacalne rozwiązanie dla kierowców zawodowych, którzy stale przemieszczają się po tej trasie. Takie same przedziały terminów ważności dotyczą również motocykli. Dla jednośladów ceny winiet austriackich pozostają ponad dwukrotnie niższe.

Winieta Austria - jak zakupić winietę elektroniczną?

Zakup winiety dla terytorium Austrii poprzez sklep ewinietki.pl stanowi szybki i intuicyjny proces. Wymagamy podania danych pojazdu, dla którego będzie przydzielone zezwolenie. Wpisanie numeru rejestracyjnego, a także pożądanego czasu rozpoczęcia ważności winiety przenosi klienta do strony z płatnościami. Oferujemy ponad 35 różnych metod płatności błyskawicznych. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, natychmiast przystępujemy do realizacji usługi. Przydzielenie e-winiety poprzedzone jest mailową informacją zwrotną do klienta.

Pozyskanie winiety austriackiej za pośrednictwem naszego sklepu gwarantuje przyjazny proces i znaczne oszczędności czasu. Prostota systemu obsługi płatności przemawia za skorzystaniem z naszych produktów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na winiety do Austrii, gwarantując najwyższy poziom usług i służąc pomocą w przypadku pojawienia się pytań.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium