Uwaga! Winiety krótkoterminowe do Austrii (1 dzień i 10 dni) legalnie można nabyć tylko u austriackiego operatora:  shop.asfinag.at 

 

Winiety na austriackie autostrady

Sieć dróg ekspresowych i autostrad w większości państw europejskich wymaga od kierowców dokonania opłaty online za przejazd. System winietek elektronicznych stanowi dobry sposób na pobieranie płatności bez tworzenia kolejek w stacjonarnych punktach poboru, znanych autostradach w Polsce. Zakup winiety w Austrii nie jest wymagany dla zwykłych dróg. Jednak poruszanie się po kraju tak, aby na siłę unikać najszybszych i najlepszych odcinków, zupełnie pozbawione jest sensu. 

Ceny autostrad są tu wyższe niż dla analogicznych dróg w państwach sąsiadujących. Dają natomiast dostęp do bogatej sieci arterii komunikacyjnych o doskonałej nawierzchni, która gwarantuje szybkie i komfortowe przemieszczanie. Winieta online dzieli się co do rodzaju pojazdu oraz czasu trwania. W sklepie ewinietki.pl posiadamy kompletny zestaw uprawnień w zróżnicowanych cenach.

Dokonywanie opłat w formie elektronicznej stanowi alternatywę dla wciąż obowiązujących winiet naklejkowych, nabywanych w punktach obsługi ruchu lub stacjach benzynowych przy granicy. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić dostęp do autostrad, zapraszamy do naszego serwisu online. Ustalone ceny dotyczą samochodów osobowych do 3.5 tony oraz motocykli. Nie występuje natomiast konieczność rozszerzenia dla przyczep. W ramach opłaty samochodowej można ciągnąć przyczepę o dowolnej masie.

Winiety na austriackie autostrady — oferta sklepu ewinietki.pl

Umożliwiając zakup elektronicznej winiety, Austria znacznie ułatwiła kierowcom proces planowania podróży. Od 2018 roku system płatności online dał możliwość zakupu pozwoleń na korzystanie z autostrad z wygodnej pozycji w domowym fotelu, bez konieczności zatrzymywania się w punktach stacjonarnych po przekroczeniu granicy. Już nie musisz szukać miejsca, gdzie kupić uprawnienie. Wszystko masz w zasięgu ręki.

Gdyby nie system internetowy, państwa miałyby ograniczone możliwości weryfikacji dokonanych płatności za winietki. Ich kontrola spoczywałaby wyłącznie w gestii policji. W obecnym układzie, monitoring autostrad może dokonywać jednoczesnego sprawdzenia posiadania zezwoleń i właściwej ceny, wykorzystując do tego numery rejestracyjne pojazdu.

Gdzie kupić winiety online i jakie są ich ceny? W sklepie ewinietki.pl posiadamy zezwolenia dla samochodów osobowych i motocykli. Dla osób przejeżdżających przez terytorium tego państwa w charakterze jednorazowym, w zupełności wystarczy opcja 10-dniowa. Okres obowiązywania uprawnień do autostrad rozliczany jest w trybie dobowym. Nie obowiązują winiety 30-dniowe, znane z oferty państw ościennych. W zamian można tu dokonać zakupu online w wersji dwumiesięcznej.

Trzecim progiem czasowym staje się już winieta jednoroczna. Pytanie, gdzie ją kupić, znowu kieruje nas do sklepu online. Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie dla kierowców zawodowych, którzy stale przemieszczają się po tej trasie. Takie same przedziały terminów ważności dotyczą również motocykli. Dla jednośladów ceny zezwoleń nabytych w Polsce pozostają ponad dwukrotnie niższe.

Winieta Austria — jak zakupić winietę elektroniczną?

Zakup winiety w Austrii poprzez sklep ewinietki.pl stanowi szybki i intuicyjny proces. Daje niemal natychmiastowy dostęp do miejscowych autostrad. Wymagamy podania danych pojazdu, dla którego będzie przydzielona winietka. Wpisanie numeru rejestracyjnego, a także pożądanego czasu rozpoczęcia ważności winiety przenosi klienta do strony z płatnościami.

Oferujemy ponad 35 różnych metod płatności błyskawicznych. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, natychmiast przystępujemy do realizacji usługi. Przydzielenie winietki w Polsce poprzedzone jest mailową informacją zwrotną do klienta.

Pozyskanie uprawnienia drogowego w formie winietki za pośrednictwem naszego sklepu przekłąda się na przyjazny proces i niskie ceny. Prostota systemu obsługi płatności przemawia za skorzystaniem z naszych produktów. Nie musisz dłużej poszukiwać miejsca, gdzie kupić winietę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, gwarantując najwyższy poziom usług i służąc pomocą w przypadku pojawienia się pytań.

Jakie winiety okresowe obowiązują w Austrii?

Stosuje się tutaj pakiet elektronicznych winiet online podzielony na cztery okresy: 10-dniowy, 20-dniowy, 60-dniowy i roczny. Dzięki temu osoby przyjeżdżające do tego państwa mogą dość elastycznie sterować ceną w zależności od swoich potrzeb. Przy częstych wyjazdach turystycznych lub podróżach tranzytowych, warto rozważyć zakup wersji rocznej. Mamy w Polsce do dyspozycji system online dla poprawy komfortu kierowców i zwiększenia skuteczności egzekwowania płatności przez odpowiednie służby. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić uprawnienia do autostrad, skorzystaj z naszej oferty.

Jakimi zasadami warto się kierować przy wybieraniu właściwej winiety?

Ceny konkretnej winiety wynikają nie tylko z okresu obowiązywania, lecz również z kategorii pojazdu, na który zamierzamy wykupić stosowne uprawnienia. Zupełnie inne kwoty dotyczą posiadaczy jednośladów, dla których rząd austriacki przygotował preferencyjne stawki opłaty 10-dniowej.

Aby uniknąć zbyt wysokiej ceny za uprawnienia drogowe w obcym państwie, warto skupić się na dokładnej analizie opcji udostępnionych w serwisie ewinietki.pl. U nas znajdziesz wszystkie rodzaje opłat i błyskawicznie dobierzesz produkt do indywidualnych uwarunkowań. Dzięki formie opłaty, jaką jest winieta online, Austria staje się przystępnym krajem dla kierowców planujących swoją podróż z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy istnieje możliwość przeniesienia ważności winety z jednego pojazdu na drugi?

Zgodnie z miejscowym prawem, dostęp do autostrad jest przypisany do konkretnego samochodu lub motocykla za określoną cenę. Wykupienie winietki online pociąga za sobą obowiązek podania numeru rejestracyjnego i aktualizację w  bazie danych drogowych. Nie ma możliwości przepisania niewykorzystanej części usługi na inne auto. Jeśli zamierzamy odwiedzenie lokalnych autostrad kilka razy w ciągu roku różnymi samochodami, musimy niestety liczyć się z koniecznością każdorazowego zakupu innej winiety. Wówczas ceny będą sporo wyższe.

Na jakich drogach w Austrii obowiązuje system opłat?

Kraj ten słynie z rygorystycznych przepisów drogowych i ich skutecznego egzekwowania. Nie inaczej jest w przypadku winietki za korzystanie z sieci autostrad. Obecnie ponad 2500 km dróg jest objętych płatnościami online od kierowców. Ceny autostrad w Austrii systematycznie pną się w górę, co wynika z rosnących kosztów obsługi. Dobrą wiadomością jest fakt, że obecny system winiet otwiera dostęp do większości dróg w ramach jednorazowej opłaty. Jedynym wyjątkiem pozostają odcinki specjalne autostrad, takie jak tunele. Tutaj musimy się liczyć z koniecznością uiszczenia dodatkowej płatności na bramkach lub w systemie online.

W jaki sposób mogę kupić winietki w Austrii?

Tradycyjną metodą zakupu uprawnień do poruszania się po austriackich autostradach było nabycie papierowej winietki w specjalnym punkcie na granicy. Wciąż istnieje taka możliwość, rozszerzona dodatkowo o pobliskie kioski lub stacje benzynowe. Jednak liczne uciążliwości (długie kolejki, wyższe ceny, niekorzystny kurs wymiany walutowej) skutecznie zniechęcają do zostawiania tej czynności na ostatnią chwilę.

Przekonaj się, jak łatwo dostępna jest winieta do Austrii. Gdzie kupić w Polsce uprawnienia autostradowe? Najlepszą metodą pozostaje zrealizowanie transakcji online. W serwisie ewinietki.pl udostępniamy przystępne narzędzia i liczne opcje płatności błyskawicznych. Dzięki temu spełnisz wszystkie formalności i unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek na granicy.

Czy winieta elektroniczna staje się ważna od razu po zakupie?

Wiesz już, gdzie kupić w Polsce winietę. Księgowanie płatności błyskawicznych zajmuje przeważnie kilkadziesiąt sekund. Po zrealizowaniu opłaty online, automatycznie wysyłamy do Ciebie potwierdzenie rejestracji w systemie danego kraju. Jeśli wybrałeś opcję natychmiastowego rozpoczęcia terminu obowiązywania winietki, możesz cieszyć się dostępem do rozległej sieci autostrad w tym kraju. Jeśli jednak planujesz swoją podróż z góry i dokonałeś zakupu z dużym wyprzedzeniem, okres uruchomienia winiety przypada na datę, jaką wpisałeś w formularzu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium