eWinieta WĘGRY

KATEGORIA "D1" - Samochody osobowe do 7 osób
[product id="49,50,61"]
KATEGORIA "D2" - Bus do 3.5T, KAMPER, samochody dostawcze do 3.5T, PICK UP, samochody zarejestrowane jako dostawcze.
[product id="51,52,60"]
KATEGORIA "U" - PRZYCZEPY (OPŁATA TYLKO DLA KATEGORII D2)
[product id=""]
MOTOCYKLE
[product id="53,54"]
 
 

Winieta na węgierskie autostrady

Na Węgrzech obowiązują opłaty za poruszanie się po drogach szybkiego ruchu i autostradach. Wszelkie główne arterie komunikacyjne w tym kraju objęte zostały systemem winiet, dlatego szybkie poruszanie się po Węgrzech wymaga ich zakupu przed udaniem się w podróż. Winieta na węgierskie autostrady występuje w kilku wersjach, gdyż przepisy tego państwa wydzielają kilka kategorii samochodów osobowych objętych opłatami. Ponadto, płatności autostradowe można wykupić w pakietach czasowych, zróżnicowanych według zapotrzebowania na daną długość pobytu. Dzięki narzędziu, jakim stała się elektroniczna winieta Węgry zyskują przejrzysty system weryfikacji pojazdów korzystających z autostrad, a kierowcy- łatwość wyboru najlepszej wersji winiety i szybkość transakcyjną.

Rodzaje winiet na Węgrzech

Węgry posiadają dość rozbudowany system winiet wewnętrznych. Winieta na węgierskie autostrady występuje bowiem w kilku rodzajach samochodów osobowych oraz motocykli. Winieta Węgry D1 dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3.5 tony, które przewożą mniej niż 7 osób. Dla busów i kamperów do 3.5 tony, które mieszczą więcej niż 7 osób, obowiązująca winieta przyjmuje oznaczenie D2. Motocykliści mogą korzystać z preferencyjnych warunków cenowych w ramach winiety D1M, która obowiązuje od niedawna. Winieta na węgierskie autostrady podlega podziałowi również pod kątem czasu trwania. Występuje w wersji tygodniowej, miesięcznej i rocznej. Co ciekawe, opcja tygodniowa tak naprawdę przyznaje prawo do korzystania z autostrad na okres 10 dni. Zatem winiety węgierskie nie różnią się w tym aspekcie od innych krajów.

Ponieważ winiety węgierskie rozliczane są elektronicznie, nie ma mowy o uniknięciu płatności za przejazd autostradą. System automatycznie weryfikuje numery rejestracyjne przejeżdżających pojazdów, nakładając karę finansową na kierowców korzystających z autostrad bez ważnej winiety. Dlatego zakup zezwolenia, jakim jest winieta Węgry rekomendują poprzez źródła internetowe. Dzięki temu mamy gwarancję, że system tego państwa zarejestruje transakcję w odpowiedni sposób, a dane naszego pojazdu faktycznie znajdą się w bazie weryfikacyjnej.

Winieta na węgierskie autostrady- gdzie ją kupić?

Analizując sposób zakupu produktu, jakim jest winieta Węgry dają możliwość nabycia zezwolenia już po przekroczeniu granicy. Dystrybucję winiet prowadzą przygraniczne stacje benzynowe, a także inne lokale w miejscach postojowych przy autostradzie. Decydując się jednak na zakup w lokalu fizycznym, możemy stracić sporo czasu na poszukiwanie miejsca, a nawet otrzymać mandat za przejechanie danego odcinka drogi jeszcze zanim zdążymy wykupić winietę. Dlatego najlepszym sposobem staje się elektroniczna winieta. Węgry to kraj licznie odwiedzany przez Polaków, dlatego w naszym sklepie oferujemy szeroki pakiet wymaganych winiet. W prosty i szybki sposób można u nas zakupić winiety autostradowe wszelkich kategorii, otrzymując zarazem gwarancję ekspresowego zakończenia procesu. Potwierdzenie nabycia winiety dostarczane jest na adres mailowy klienta. Dzięki temu można swobodnie zaplanować podróż, nie martwiąc się o konieczność zatrzymania w punktach przygranicznych w celu dopełnienia tego wymogu prawnego. Sklep ewinietki.pl stanowi kompleksowe źródło oferty na winiety węgierskie. Z naszych usług korzystają zarówno motocykliści, zawodowi kierowcy busów, jak i osoby podróżujące kamperem na wakacje. Wygoda i bezpieczeństwo zakupu winiety przez Internet nie mają sobie równych, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium