Gdzie w Polsce kupić winiety?

Gdzie w Polsce kupić winiety?
Gdzie w Polsce kupić winiety?

Czym są winiety i dlaczego warto je mieć?

Winieta to nalepka na szybę samochodową, która stanowi dowód wpłaty za przejazd drogą ekspresową lub autostradą. Dziś coraz częściej spotykamy winiety w formie elektronicznej. Wystarczy, że dokonasz zakupu online, a otrzymasz potwierdzenie płatności.

Oto kraje objęte systemem winiet dla kierowców samochodów osobowych:

  • Austria,
  • Bułgaria,
  • Czechy,
  • Rumunia,
  • Słowacja,
  • Słowenia,
  • Szwajcaria,
  • Węgry.

Gdzie kupić winiety w Polsce? Najwygodniej zrobić to w sprawdzonym sklepie internetowym. Wystarczy kilka kliknięć, aby móc cieszyć się swobodną jazdą. Winieta pozwoli Ci dużo szybciej dotrzeć do celu, omijając lokalne drogi. Sprawdź, ile zapłacisz za winiety w poszczególnych państwach.

Gdzie można kupić winiety w Polsce?

Chcesz cieszyć się komfortem podróżowania po europejskich krajach? Możesz kupić winiety jeszcze przed przekroczeniem granicy. Ponadto nie musisz nawet wychodzić z auta. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów i ciesz się spokojnym podróżowaniem.

Winiety do Czech

Wybierasz się do Czech? Zanim podpowiemy, gdzie kupić winietę w Polsce, rzuć okiem na kilka niuansów prawnych, które pomogą Ci zaplanować podróż. Nasi sąsiedzi wprowadzili winiety na 1 dzień, a także 10, 30 i 365 dni. Chociaż jeszcze kilka lat temu obowiązywały wyłącznie tradycyjne naklejki, od 2021 roku istnieje system elektroniczny.

Możesz wnieść opłatę na stacjach benzynowych zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie. Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem będzie oferta naszego sklepu internetowego. Skorzystasz tu z różnych metod płatności i błyskawicznie dokonasz zakupu bez wychodzenia z domu.

Winiety do Austrii

W Austrii obowiązują winiety na 10, 20, 60 lub 365 dni. Ponadto istnieją naklejki dla motocyklistów. Chcesz dokonać zakupu stacjonarnie w Polsce? Winietę otrzymasz w niektórych automobilklubach czy na stacjach benzynowych. W Austrii możesz skorzystać z kiosków ASFINAG.

Jakie jest najprostsze rozwiązanie? W sklepach internetowych znajdziesz winiety zarówno dla kierowców samochodów osobowych, jak i motocykli. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, podając numer rejestracyjny pojazdu, kraj rejestracji i datę rozpoczęcia ważności winiety.

Winiety do Słowacji

Nasz południowy sąsiad zachęca turystów pięknymi krajobrazami. Nic więc dziwnego, że to popularny kierunek weekendowych wypadów, a także dłuższych wczasów. Gdzie kupić winietę na Słowację w Polsce? W tym przypadku również polecamy sklep online.

Możesz dokonać zakupu na słowackich stacjach benzynowych, lecz zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest szybka transakcja przez internet. Słowacy oferują winiety na 10, 30 i 365 dni. Pamiętaj, że oddzielna winieta obowiązuje na przyczepy samochodowe.

Winiety do Węgier

Węgry to kolejny kraj, który tak chętnie odwiedzają turyści. Aby swobodnie poruszać się po tamtejszych drogach, niezbędna będzie winieta na 10, 30 lub 365 dni. Przed zakupem upewnij się, że wybierasz opcję odpowiednią dla Twojego pojazdu. Węgrzy wprowadzili winiety na auta osobowe (do 7 osób), motocykle, busy do 3,5 tony oraz przyczepy. 

Tradycyjną winietę kupisz na węgierskich stacjach benzynowych. Jednak najlepszym wyborem będzie oferta e-winietki.pl. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj pojazdu oraz preferowany okres.

Gdzie kupić winiety na A1 w Polsce?

Jeśli podróżujesz autostradą A1 na południe, zapewne potrzebujesz winiety do Czech. Kupisz ją stacjonarnie na stacji benzynowej, przed Ostrawą. Winietę otrzymasz w formie elektronicznej, która będzie powiązana z pojazdem. Jeśli nie chcesz się zatrzymywać, zrób zakupy online za pomocą metody z naszego artykułu.

Czy w Polsce obowiązują opłaty drogowe? Wiele dróg jest bezpłatnych, lecz na niektórych odcinkach autostrad funkcjonują bramki, a na innych system e-Toll.

/userdata/public/news/images/21.jpg
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium