Ile trwa wyrobienie winiety?

Ile trwa wyrobienie winiety?
Ile trwa wyrobienie winiety?

Ile czasu trwa wyrobienie winiety w punkcie stacjonarnym?

 

Dziś wiele przygranicznych sklepów i stacji benzynowych oferuje winiety. Jednak pamiętaj, że punkty stacjonarne doliczają prowizję, więc zapłacisz nieco więcej. Ponadto niekiedy pojawia się bariera językowa między kierowcą a kasjerem. Dlatego łatwo o błąd przy wprowadzaniu numerów rejestracyjnych. Natomiast jazda na nieprawidłowej winiecie wiąże się z ryzykiem mandatu.

 

Ile się czeka na winietę? Dostaniesz ją od ręki, lecz musisz liczyć się z postojem na trasie. Ponadto w popularnych przygranicznych punktach często zdarzają się kolejki. Dlatego nie jest to najlepszy sposób na zakup. Na szczęście istnieją szybsze metody, o których jeszcze zdążymy porozmawiać.

 

Nie zapomnij przeczytać, jak działa winieta. Dzięki temu dokładnie zaplanujesz podróż i uchronisz się przed mandatem. Zanim wyruszysz w drogę, rzuć okiem również na mapę dróg i upewnij się, że dotarcie do celu wymaga opłat.

 

Ile się czeka na winietę przy zakupach online?

 

Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup winiety przez internet. Możesz wybrać zarówno polski, jak i zagraniczny sklep. Zdecydowanie polecamy tę pierwszą opcję, która pozwoli Ci szybko i sprawnie dokonać zakupu. Pamiętaj jednak, aby wybrać bezpieczny i uznany przez kierowców serwis, czyli eWinietki.pl.

 

Na stronie łatwo znajdziesz winiety do wielu europejskich państw i wybierzesz preferowaną kategorię pojazdów, a także okres ważności. Ponadto skorzystasz z kilku metod płatności, więc wygodne zakupy będą na wyciągnięcie ręki. Kolejnym atutem jest pomocna obsługa, która oferuje wsparcie w razie jakichkolwiek pytań i problemów technicznych.

 

Zastanawiasz się, ile wcześniej kupić winietę online? Najlepiej na kilka dni przed podróżą, aby zyskać pewność, że dokument trafi do systemu opłat drogowych. Sklep przyjmuje zamówienia od 8:00 do 22:00 i realizuje je maksymalnie w czasie 120 minut. Jednak najczęściej już po 20 minutach otrzymasz winietę. A to wszystko bez wychodzenia z domu.

 

Chociaż wielu kierowców nadal zastanawia się, czy winietę można kupić na stacji, sklep online będzie dużo lepszym wyborem. To świetna propozycja dla osób, które cenią wygodę i chcą cieszyć się swobodnym podróżowaniem.

 

O czym warto pamiętać przy zakupie winiety?

 

Wiesz już, ile czasu trwa wyrobienie winiety. Nadeszła pora, aby rzucić okiem na kilka praktycznych wskazówek. Jeśli planujesz zakup stacjonarnie, dokładnie zaplanuj trasę z uwzględnieniem postoju na przygranicznej stacji. Ponadto zwróć uwagę na oznaczenie płatnych dróg, gdyż wjazd bez ważnej opłaty wiąże się z wysokim mandatem. Sprawdź również, gdzie przykleić winietę, ponieważ niektóre kraje nadal oferują tradycyjne nalepki na szybę.

 

Jeśli wybierasz sklep online, winieta automatycznie trafi do systemu dróg. Jednak warunkiem legalnego przejazdu jest właściwe wypełnienie formularza. Tutaj nawet drobna pomyłka czyni dokument nieważnym, więc warto sprawdzić wszystkie informacje. Przed zakupem musisz wpisać:

 

 

  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • kraj rejestracji pojazdu,
  • datę rozpoczęcia ważności winiety.

 

 

Jeżeli poruszasz się pojazdem z niemiecką lub austriacką rejestracją, w miejscu herbu, wpisz myślnik. Wówczas system kamer prawidłowo zweryfikuje zakupiony dokument i pozwoli na swobodną podróż bez ryzyka mandatu. A skoro o mandatach mowa, te bywają bardzo wysokie – np. brak winiety do Słowenii uszczupli Twój portfel o 300 - 800 euro (ok. 1280 - 3400 zł). Dlatego nie warto ryzykować.

 

Przed zakupem upewnij się również, czy wybierasz odpowiednią kategorię pojazdu (np. na samochód osobowy, kamper czy motocykl). Ponadto większość państw oferuje różne okresy ważności winiet, co pozwoli dostosować zakup do czasu urlopu.

/userdata/public/news/images/29.jpg
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium