Winiety Szwajcaria

Podróżowanie po szwajcarskich autostradach, podobnie jak w przypadku wielu innych krajów w Europie, wymaga uiszczenia stosownej opłaty. Winieta na Szwajcarię dostępna jest w formie elektronicznej, co pozwala w wygodny sposób dokonać zapłaty za korzystanie z dróg szybkiego ruchu. W naszym sklepie wszystkie formalności załatwisz online, korzystając z natychmiastowych bezpiecznych płatności, dzięki którym szybko i łatwo opłacisz swój przejazd.

Jaka winieta na Szwajcarię?

Zastanawiasz się, jakie terminy ważności obowiązują w tym państwie dla opłat autostradowych? Inaczej niż w wielu krajach, gdzie do wyboru mamy różne wersje e-winiety, w Szwajcarii dostępna jest wyłącznie opcja całoroczna, co oznacza, że nie da się skorzystać z wariantu siedmiodniowego, czy miesięcznego. Opłata drogowa jest ważna przez maksymalnie 14 miesięcy od dnia jej uiszczenia, a więc np. od 1 grudnia 2023 do 31 stycznia 2025.

Winieta Szwajcaria 2023 – kategorie i ceny

Roczna opłata obowiązuje bez względu na rodzaj pojazdu, którym się poruszasz. Jeśli chodzi o kategorię winiety, Szwajcaria w 2023 roku proponuje podział na:

  • samochody osobowe i pojazdy do 3,5 tony,

  • motocykle,

  • przyczepy ciągnięte przez auta o masie do 3,5 t.

Co istotne, dla wszystkich powyższych kategorii obowiązuje nie tylko jednakowy, roczny okres ważności, ale także jednolita cena, wynosząca 40 CHF (franków szwajcarskich). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że winieta w Szwajcarii w 2023 roku obowiązuje na płatnych odcinkach dróg szybkiego ruchu, jednak w niektórych miejscach wymagane są dodatkowe opłaty za przejazd. Dotyczy to przede wszystkim tuneli, w tym łączącego kraj z Włochami tunelu Świętego Bernarda.

 

Winieta Szwajcaria online – o czym pamiętać?

Pamiętaj, że nie ma możliwości nabycia e-winietki z datą wsteczną, a wszelkie błędy popełnione podczas uzupełnienia formularza mogą skutkować nałożeniem mandatu za nieprawidłową winietę. Przepisy w tym kraju nie dają możliwości edytowania informacji, dlatego zalecamy szczególną ostrożność przy dokonywaniu zakupu. Pamiętaj również, że w cenie transakcji online uwzględniona jest zarówno sama opłata za korzystanie z autostrady, jak i koszty przewalutowania oraz podatek.

 

E-winieta Szwajcaria: bezpieczeństwo transakcji

W naszym sklepie korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, stosując certyfikat SSL, umożliwiający szyfrowanie danych. Jednocześnie, posiadamy rozbudowaną politykę prywatności oraz zasady poufności informacji, dzięki czemu każda kupiona u nas e-winieta do Szwajcarii to synonim bezpiecznej, szybkiej i wygodnej transakcji.

Dlaczego warto kupować na ewinietki.pl?

Zdecydowaną większość transakcji finalizujemy w czasie do 20 minut, co sprawia, że nasz sklep online oferujący winiety na Szwajcarię w 2023 roku cieszy się ogromną popularnością. Kupując u nas, zyskujesz gwarancję, że Twój zakup zostanie zweryfikowany oraz zrealizowany zgodnie z terminem. Intuicyjny system prowadzi Cię przez każdy krok podczas dokonywania płatności za płatne szwajcarskie drogi, do minimum ograniczając ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu.

Jak zakupić winietę do Szwajcarii w naszym sklepie online?

Cała procedura związana z uiszczeniem opłaty drogowej jest prosta nawet dla osoby, która taką operację przeprowadza po raz pierwszy. Nasz sklep obsługuje kilkadziesiąt metod bezpiecznych płatności online, dzięki czemu masz pewność, że Twoja winieta szybko zostanie potwierdzona, a Szwajcaria stanie przed Tobą otworem. Wystarczy wybrać właściwą kategorię pojazdu, następnie uzupełnić prosty formularz z danymi, zatwierdzić informacje i dokonać płatności. Pamiętaj, że w ramach jednej transakcji możesz nabyć kilka typów uprawnień.

Winiety w Szwajcarii – czy otrzymam fakturę?

Oczywiście! Jedyne, co musisz zrobić, to zaznaczyć chęć jej otrzymania przed dokonaniem płatności i uzupełnić dane. Po zrealizowaniu zamówienia faktura za Twoją e-winietę na Szwajcarię online zostanie przesłana na podany adres e-mail.

Co grozi za brak winiety w Szwajcarii?

Zdecydowanie odradzamy podróżowanie po autostradach w tym kraju bez prawidłowego uiszczenia opłaty drogowej. Sama winieta w Szwajcarii w 2023 roku kosztuje 40 CHF, z kolei za jej brak grozi mandat w wysokości aż 200 franków. To jednak nie koniec – nawet po uiszczeniu kary niewykupioną winietkę i tak trzeba będzie zakupić, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem jest zrealizowanie takiej transakcji jeszcze przed wjazdem na autostradę, korzystając z naszego sklepu online. Zapłać za przejazdy po autostradach już teraz i ciesz się swobodnym podróżowaniem po szwajcarskich drogach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium