Gdzie kupić winiety?

Gdzie kupić winiety?
Gdzie kupić winiety?

Czy warto kupić winietę na stacji benzynowej?

 

Winiety zazwyczaj są dostępne na przygranicznych stacjach benzynowych. Czy na pewno warto skorzystać z takiej oferty? Zwróć uwagę, że punkty stacjonarne do podstawowej ceny doliczają prowizję, więc płacisz więcej. Ponadto ten sposób wiąże się z postojem na trasie, a niekiedy spędzenia nieco czasu w kolejkach.

 

Kolejnym minusem bywa bariera językowa. Niewielu kierowców płynnie zna język węgierski czy czeski. Natomiast pracownicy stacji nie zawsze rozmawiają po angielsku. Tymczasem nieporozumienie może spowodować zakup winiety na niewłaściwy numer rejestracyjny, więc ta będzie nieważna.

 

Chociaż wielu kierowców kupuje winiety na stacji benzynowej, istnieją dużo wygodniejsze sposoby, o których jeszcze przeczytasz w tym poradniku. Jeśli cenisz wygodę i chcesz podróżować bez ryzyka mandatu, zostań z nami dłużej i poznaj wszystkie metody.

 

Zakup winiet w innych punktach stacjonarnych

 

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie kupić winiety, możesz skorzystać z innych punktów stacjonarnych. To rozwiązanie również nie jest zbyt wygodne, chyba że masz łatwy dostęp do takiego miejsca. Pamiętaj jednak, że ceny winiet mogą się różnić w zależności od miejsca zakupu.

 

Winiety kupisz również:

 

  • w niektórych marketach,
  • w sklepach przy przejściach granicznych,
  • na poczcie.

 

Zarówno duże, jak i małe sklepy w przygranicznych miejscowościach oferują winiety. Ponadto w niektórych krajach (np. w Czechach) dokonasz transakcji w oddziałach tamtejszej poczty. Zwróć uwagę, że poszukiwanie punktu stacjonarnego przed wjazdem na płatny odcinek może być czasochłonne. Ponadto oznakowanie dróg objętych systemem winiet łatwo przegapić, zwłaszcza podczas pierwszej podróży. 

 

Przeczytaj również, gdzie w Polsce kupić winiety i wcześniej przygotuj się na podróż.

 

Gdzie kupić winiety? Skorzystaj ze sklepu internetowego

 

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup winiety w sklepie internetowym. Jednak wcale nie musisz wybierać zagranicznych sklepów i zmagać się z tłumaczeniem strony. Wystarczy, że odwiedzisz polski serwis eWinietki.pl, gdzie szybko i łatwo dokonasz transakcji.

 

Możesz skorzystać z kilku metod płatności, więc szybko otrzymasz winietę. Sklep przyjmuje zamówienia w godzinach 8:00 - 22:00, a realizacja zamówień trwa maksymalnie do 120 minut. Najlepiej dokonać transakcji na kilka dni przed podróżą, aby upewnić się, że winieta trafi do systemu opłat drogowych.

 

Zwróć uwagę, że sklep prowadzi sprzedaż winiet na różne kategorie pojazdów. Niezależnie od tego, czy podróżujesz kamperem, czy samochodem osobowym, wybierzesz rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb. W dodatku możesz kupić winietę na różne okresy. Wyjątkiem jest tu Szwajcaria, gdyż tamtejsze prawo obejmuje wyłącznie opcję na rok.

 

Jak kupić winietę online?

 

Zakup winiet przez internet jest bardzo prosty, lecz musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Zanim dokonasz zapłaty, Twoim oczom ukaże się formularz. Tutaj podaj numery rejestracyjne pojazdu, kraj jego rejestracji, a także datę rozpoczęcia ważności winiety. Jeżeli podróżujesz pojazdem na austriackich lub niemieckich numerach, w miejscu herbu wpisz myślnik.

 

Pamiętaj, że błąd w formularzu może skutkować wysokim mandatem. Dlatego warto ponownie sprawdzić wszystkie dane. Ponadto nie istnieje możliwość ich edycji, gdy już winieta trafi już do systemu opłat drogowych. Proces zakupowy jest bardzo prosty i nie sprawia żadnych problemów.

 

Wiesz już gdzie kupić winiety i jak zrobić to najszybciej. Pamiętaj jednak, aby przed wyjazdem sprawdzić mapę i rzucić okiem na płatne odcinki dróg. Dzięki temu rozsądnie zaplanujesz podróż i zaoszczędzisz wiele czasu. Przeczytaj również, co warto wiedzieć o winietach i ciesz się spokojną jazdą. 

/userdata/public/news/images/28.jpg
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium