.

Winiety na rumuńskie autostrady

Rumunia jest państwem, które wprowadziło obowiązek wnoszenia opłat drogowych na wszystkich drogach na swoim terytorium. Oznacza to, że zakup winiety przy wjeździe do kraju jest niezbędnym elementem pobytu w tym państwie. Wymóg ten dotyczy jednak wyłącznie pojazdów samochodowych. Kierowcy jednośladów zostali zwolnieni z opłat. Rząd przygotował jednolite opcje dla wszystkich samochodów osobowych do 3.5 tony, które przewożą maksymalnie 9 osób. Rozszerzenie tej liczby o dodatkowe osoby plasuje pojazd w kategorii busów i rodzi wymóg uiszczenia odrębnej płatności. Jeśli chodzi o czas trwania zezwolenia, wjazdy na rumuńskie autostrady i inne drogi publiczne występują w wersji tygodniowej, miesięcznej, 90-dniowej oraz rocznej. Duża liczba terminów ważności ułatwia precyzyjne dopasowanie do indywidualnych potrzeb kierowcy, pozwalając na oszczędności finansowe.

Stosując od 2010 roku wyłącznie elektroniczne e-winietki Rumunia ułatwia system rozliczeń online za korzystanie z dróg publicznych, nadając mu praktycznego wymiaru.

Winiety na rumuńskie autostrady – oferta sklepu ewinietki.pl

W sklepie ewinietki.pl kierowcy znajdą najbardziej kompleksową ofertę na wszystkie kraje w Europie. Proponujemy opcje wjazdu online na rumuńskie autostrady dla samochodów osobowych do 9 osób oraz ciężarowych, na okres 7 lub 30 dni. Podobne terminy ważności dotyczą samochodów przekraczających dopuszczalną liczbę 9. pasażerów. Rumunia może się pochwalić naprawdę przejrzystym systemem, otwierając w ramach jednej opłaty drogowej dostęp do pełnej sieci dróg krajowych. Jedynymi dodatkowymi kosztami, z jakimi przyjdzie się zmierzyć niektórym kierowcom, stają się płatności za przekraczanie mostów na Dunaju.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć elektroniczne zezwolenia na korzytstanie z dróg dla każdego typu samochodu osobowego i ciężarowego. Nasza oferta powstała z myślą o osobach, które nie chcą tracić czasu w stacjonarnych lokalach przygranicznych lub stacjach benzynowych, lecz pragną online nabyć winietę drogową do zwiedzania Rumunii.

Gdzie kupić rumuńskie winiety?

Zakupu można dokonać w formie fizycznej na granicy państwa. Trzeba jednak znaleźć właściwy punkt, dokonujący sprzedaży, a przejazd bez winiety wiąże się z dużymi karami. Najlepszą opcję stanowi zatem zrealizowanie transakcji przez Internet, zanim wjedziemy na terytorium kraju. Opłaty za rumuńskie autostrady i inne drogi można uiścić w sklepie ewinietka.pl. Kwestię płatnych przejazdów lokalne władze traktują z należytą uwagą, tworząc skuteczny i szybki system transakcji internetowych i natychmiastowo aktualizując bazę danych o dokonanych płatnościach.

Decydując się na zakup za pośrednictwem naszego sklepu, każdy klient zyskuje stabilnego i profesjonalnego partnera do obsługi transakcji. Cechują nas najszybsze terminy realizacji usługi spośród firm tego typu na rynku. W chwili zaksięgowania płatności na koncie, uruchamiamy procedurę przydzielania winiety i czekamy na odpowiedź zwrotną ze strony władz rumuńskich. Dzięki szybkiej realizacji, zdobywamy codziennie nowe grono klientów, którzy wyrażają swoje zadowolenie ze współpracy. Aktywacja opłaty drogowej otwiera masę możliwości komfortowego podróżowania - nie tylko po autostradzie. Zachęcamy zatem do zaznania wygody, jaką gwarantuje zakup przez Internet. Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania odnośnie oferty, starając się pomóc w rozwiązaniu problemów.

Najczęściej zadawane pytania

Na jakich drogach obowiązują winiety w Rumunii?

Nie tylko autostrady czy drogi ekspresowe są w Rumunii objęte systemem opłat. Zakup winiety drogowej online lub stacjonarnie wymagany jest na wszystkich drogach na terenie kraju, bez względu na klasę szlaku oraz jego lokalizację. W praktyce uniemożliwia to kierowcom aut osobowych i ciężarowych pokonanie choćby jednego kilometra bez wniesienia opłaty.

Czy motocykliści w Rumunii muszą płacić za korzystanie z autostrad lub innych dróg?

Nie, ponieważ winieta w Rumunii obowiązuje wyłącznie auta osobowe, ciężarowe oraz autobusy. Motocykliści są w tym kraju całkowicie zwolnieni z opłat drogowych, niezależnie od mocy silnika czy rodzaju drogi.

Gdzie można kupić winiety do Rumunii?

Podobnie jak w każdym innym kraju, w którym przejazdy autostradami i drogami ekspresowymi są płatne, także tutaj formalności związanych z zakupem winiety można dokonać na granicy w jednym z wielu punktów stacjonarnych. Podobną możliwość dają stacje benzynowe na terenie całego kraju. Trzeba jednak pamiętać, że fizyczna transakcja zwykle wiąże się z dość długim oczekiwaniem, dlatego, jeśli planujesz wyjazd i nie chcesz tracić czasu ani narażać się na wysokie kary, polecamy zakup winiety do Rumunii online, za pośrednictwem naszego sklepu ewinietki.pl.

Jakie są okresy ważności winiet w Rumunii?

Kraj oferuje kierowcom możliwość zakupu winiety w jednym z 4 wariantów: weekendowym, miesięcznym, kwartalnym oraz rocznym. Tradycyjnie, cena uzależniona jest od klasy pojazdu – mniej zapłacą kierujący autami osobowymi, natomiast najdroższe winiety w Rumunii obowiązują dla aut ciężarowych.

Ile kosztują winiety w Rumunii?

Odpowiadając na pytanie, ile wynoszą opłaty drogowe, warto odnotować, że Rumunia jest krajem, w którym ceny za korzystanie z dróg są umiarkowane. Opcja 7-dniowa na samochód osobowy to wydatek rzędu 15 lejów (RON), czyli ok. 14 zł. Za 30-dniowe zezwolenie trzeba zapłacić 35 RON (ok. 33 zł) a za 90-dniowe 64 RON (ok. 61 zł). Roczna płatność to koszt 139 RON, a więc 130 zł. Warto jednak pamiętać, że droższe opłaty za autostrady i pozostałe drogi poniosą kierowcy m.in. autobusów, aut dostawczych oraz samochodów ciężarowych.

Zakup winiety w Rumunii – czy można zrobić to online?

Na terenie kraju obowiązuje elektroniczny system poboru opłat za autostrady, czyli popularna e-winieta. Dzięki temu winiety w Rumunii można kupować online. Nie ma więc obowiązku przyklejania naklejek na szybę ani stania w długich kolejkach na przejściach granicznych w celu kupna fizycznego zezwolenia. Dla kierowców podróżujących z Polski najwygodniejszą i najszybszą formą uiszczenia opłaty drogowej będzie zakup winiety online za pośrednictwem naszego serwisu internetowego.

Brak winiety w Rumunii – z jakimi karami trzeba się liczyć?

Biorąc pod uwagę wysokie kary za brak ważnej opłaty drogowej w Rumunii, polecamy dokonać transakcji z odpowiednim wyprzedzeniem. Przejechanie choćby jednego kilometra po dowolnej drodze bez ważnej płatności naraża kierowcę samochodu osobowego, ciężarowego lub autobusu na mandat w wysokości do 9500 RON, a więc ponad 9000 złotych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium